«
 1. Anasayfa
 2. Burs Başvurusu
 3. Acun Medya Burs Başvurusu – 2023 Başvuru Formu, Şartları

Acun Medya Burs Başvurusu – 2023 Başvuru Formu, Şartları

Acun Medya burs başvurusu

Acun Medya burs başvurusu nedir, nasıl yapılır, şartları neler ve başvuru formuna dair her bilgiye yazımızdan ulaşın! Başvuru yapmak için gerekli olan tüm bilgiler Başvuru Detayları internet sitesinde.

Acun Medya burs başvurusu son 1 yıldır gündeme giren burs başvuruları arasında yer almaktadır. Çünkü şirket öğrencilere 1 yıldır burs vermeye başlamıştır. Öğrencilerin okul masraflarını karşılamaları amacıyla burs başvuruları yapıyor. Acun Medya tarafından yayınlanan haberde de öğrencilere bu konuda destek sağlanacağı açıklandı. Hali hazırda özel üniversitede verilen bursların yanı sıra bütün üniversite öğrencileri için burs programları hazırlandı. Burs başvurusuna dair detayları öğrenmek için yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Sema Yazar Vakfı Bursu – Burs Başvurusu, Şartları

Acun Medya Burs Başvurusu

Acun Medya burs başvurusu 2

Acun Medya burs başvurusu yapmak için başvuru şartlarını sağlıyor olmanız gerekmektedir. Sitemizdeki 4. başlıkta başvuru şartları ve 5. başlıkta başvurunun nasıl yapılacağı detaylı şekilde açıklanmaktadır.

Öğrencilerin, öğrenim hayatı boyunca paraya ihtiyaç duydukları bilinen bir gerçek. Birçok kurum, kuruluş, dernek ve hatta devlet dahi öğrencilere bu konuda yardımcı olmaktadır. Öğrencilere yapılan desteklere Acun Medya tarafından da destek verileceği haberi yayınlandı. Geçtiğimiz 2022 – 2023 eğitim yılında belirli sayıda öğrenciye şirket tarafından burs verildi. 2023 – 2024 eğitim – öğretim yılında da yardımların yapılacağı söyleniyor. Şu an için aktif olan burs başvurusu olmamasına karşın şirketin sayfasından detayları öğrenebilirsiniz.

Acun Medya Bursu Ne Kadar?

Acun Medya bursuna başvuru yapmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardan birisidir. Birçok kurum ve kuruluş tarafından verilen burs miktarı genellikle devletin vermiş olduğu KYK bursunun ortalaması miktardadır.

Acun Medya burs başvurusu yapan öğrenciler geçtiğimiz eğitim öğretim yılında aylık 1250 TL maddi destek aldılar. 8 ay süren maddi destek eğitim öğretim hayatınızı bitirene kadar verilmektedir. Fakat sınıfta kalmanız veya okulunuzun uzaması gibi durumlarda bursun kesildiği bilinmektedir. Yeni yılda bursun miktarı değişir mi, değişir ise ne kadar olur sorusunun cevabı ise henüz bilinmemektedir.

Acun Medya Burs Başvurusu Şartları Neler?

Acun Medya burs başvuru yapmak isteyen öğrencilerin belirli şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Üstelik bursu aldıktan sonra da yerine getirmeniz gereken şartlar bulunmaktadır.

Acun Medya burs başvurusu şartları neler?

 • Burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin, devlet harici başka bir kurumdan burs almıyor olması gerekmektedir.
 • Ailesinin maddi durumu belirli sınırın üstünde olan kişiler burs başvurusu yapamazlar. Burs başvurusu için aile durumunu belirten mali bütçe, başvuru tarihinde açıklanmaktadır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler bursa başvuru yapamazlar.
 • Lisans ve üstü derecelerde üniversite eğitimi alan kişilere burs verilmektedir.
 • Üniversitelerde ücretli eğitim alan kişiler (vakıf üniversitelerinde okuyan) burs yardımı alamazlar. Ancak burslu okuyan öğrenciler burs alabilirler.
 • Bursu aldığınız süre içerisinde sınıfta kalmanız, dönem uzatmanız bursun kesilmesine yol açacaktır.

Birçok kişinin beğenerek takip ettiği kuruluş, eğitim hayatını başarılı şekilde ilerleten kişilere burs vermeyi tercih etmektedir.

Acun Medya Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Acun Medya burs başvurusu yapmak istiyorsanız yukarıda yer alan şartların hepsini sağlamanız gerekmektedir. Eğer sağlamadığınız bir şart varsa başvuru yapamazsınız.

Acun Medya burs başvurusu 3

Acun Medya burs başvurusu nasıl yapılır?

 1. Burs başvuruları genellikle KYK burs tarihlerine yakın tarihlerde verilmektedir. Başvurular açıldığı zaman düzenli olarak takip ediyor olmanız gerekmektedir.
 2. Burs başvurusu süreci başladığı zaman Acun Medya internet sitesine giriş yaparak form doldurmanız gerekmektedir.
 3. Dolduracağınız formda bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde girilmesi önemlidir. Çünkü gerekli araştırmalar yapılacaktır.
 4. Siteden form doldurarak kolay şekilde burs başvurusu yapabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uygulayarak kolay şekilde burs başvurusu yapmanız mümkündür. Genellikle tüm kurum ve kuruluşlarda aynı süreç işlemektedir. Başvuru tarihi açıklandığı zaman internet sitemizden de gerekli duyurular yapılacaktır!

Acun Medya Burs Başvuru Formu

Burs basvurusu yapmak isteyen öğrencilerin başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Genel olarak başvuru forumlarında kişisel bilgiler istenmektedir. Acun Medya burs başvuru formu içerisinde istenilen bilgiler ise şu şekildedir:

 • Kişisel bilgiler (İsim, soyisim vs.),
 • Öğrenim durumu (Transkript),
 • Ailenin gelirini gösteren belgeler (E-Devlet üzerinden alınabilir),
 • Varsa engel durumunu gösteren sağlık belgesi E-Devlet üzerinden alınabilir).

Yer alan bilgilerin haricinde ek bilgilerin istenmesi tamamen Acun Medya şirketine bağlıdır. Son yapılan burs başvuru sürecinde istenilen bilgiler yukarıda yer alan listede bulunmaktadır.

 

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *