«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. Aydınlık Vakfı Bursu Başvurusu 2023-2024 Eğitim Yılı

Aydınlık Vakfı Bursu Başvurusu 2023-2024 Eğitim Yılı

Aydınlık Vakfı Bursu Başvurusu

Aydınlık Vakfı bursu başvurusu üniversite öğrencileri tarafından yapılabiliyor. Maddi sıkıntılar yaşayan öğrenciler vakfa yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlanması halinde eğitim yılında tam 9 ay boyunca belirlenen miktarda bursu alabiliyorlar.

Bu vakıf, insanların birbirine yardımcı olabilmeleri amacıyla kurulmuştur. Vakfın insanlara çeşitli alanlarda maddi destek sunmalarına destek verdiği görülüyor. Vakıf 18 yaşını doldurmuş her üniversite öğrencisine gerekli şartları yerine getirmesi halinde burs veriyor. Vakıf üniversite öğrencilerine bursu karşılıksız olarak veriyor. Eğitim hayatını tamamlayan öğrencilerin geri ödemelerine gerek bulunmuyor. Vakıf tarafından hazırlanan eğitim burstan üniversitelerin lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler yararlanabiliyorlar. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri burs programına katılamıyorlar.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Acun Medya Burs Başvurusu – 2023 Başvuru Formu, Şartları

Aydınlık Vakfı Bursu Başvuru Şartları

Aydınlık Vakfı Bursu Başvurusu 2

Aydınlık Vakfı bursu başvuru şartları arasında öğrencinin maddi sıkıntı yaşıyor olması bulunuyor. Vakfın resmi sitesinden yapılan başvurunun ardından öğrencinin bursa hak kazandığının düşünülmesi halinde danışman kendisi ile iletişime geçer. Bu şekilde bursun sorunsuz alınmasına danışman yardımcı olur. Her maddi sıkıntı yaşayan üniversite öğrencisinin destek almaya hakkı bulunur. Bunun için vakıf öğrencilerine yerine getirilmesi ağır şartlar belirtmez. Aydınlık Vakfı tarafından hazırlanan öğrenim bursunu almak için şu şartların taşınması gerekir:

  • C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşını bitirmiş kendi banka hesabı olmak
  • Maddi desteğe ihtiyaç duymak

Aydınlık Vakfı Bursu Başvuru Formu

Aydınlık Vakfı bursu başvuru formu vakfın kendi sitesinde bulunuyor. Vakfın sitesine girdiğinizde üniversite öğrencileri için hazırlanmış olan bursa başvurmak için sağ üst köşesinde başvuru yap sekmesini görebilirsiniz. Vakfın diğer kurumlardan en önemli farkı insanların ne zaman maddi sıkıntıya düşeceklerinin belli olmayacağının bilincinde olmasıdır. Bunun için burs başvuruları sadece eğitim yılı başında yapılmaz. Yılın her günü yapılması mümkün olur. Her ay yapılan başvurular değerlendirilir. Ardından olumlu sonuçlanması halinde öğrenci ile danışman iletişime geçer.

Başvuru formunda iletişim bilgileri, adı soyadı gibi bilgiler doğru şekilde girilmelidir. Ardından gerekli olması halinde bursa ihtiyaç duyulduğunu gösteren belgeler hazırlanmalıdır. Bütün işlemlerin tamamlanmasının ardından vakfa kayıt yapılır. Hemen sonrasında da öğrenci lisans eğitimi süresince vakfın verdiği bursu almaya hak kazanır.

Aydınlık Vakfı Bursu Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve başarılı olan öğrencilerin yaşadıkları maddi sıkıntıların giderilmesi amacıyla vakıf burs veriyor. Her öğrencinin ihtiyaç duyduğu maddi destek miktarı farklı olabiliyor. Bunun için Aydınlık Vakfı bursu ne kadar sorusuna 2,800 TL ile 4,500 TL arasında olarak cevap veriliyor. Üniversite öğrencileri bu bursu 9 ay boyunca alabiliyorlar.

Geri ödemesiz olan bursun alınması ile öğrenciler eğitimlerine maddi sıkıntı yaşamadan devam edebiliyorlar. Burs alan öğrenci erasmus ile yurt dışına gitmeye hak kazansa da bursunu almaya devam edebiliyor. Bu durumdan vakfı bilgilendirmesi yeterli oluyor. Vakıf bursu 18 yaşını doldurmuş ve başarılı öğrencilere veriyor. Belirtilen başarı kriterlerini yerine getiremeyen öğrencilerin burs almaları mümkün olmuyor.

 

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *