«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvurusu 2023-2024

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvurusu 2023-2024

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvurusu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bursu başvurusu öğrencilere Eylül-Haziran ayları arasında 10 ay boyunca veriliyor. Türkiye’nin başarılı öğrencilerin için bu dernek uzun yıllardır destek vermeye devam ediyor. Geliştirilen projeler ile orta öğretim öğrencileri gibi üniversite öğrencilerinin de eğitimlerini aldıkları burs ile maddi sıkıntı yaşamadan tamamlamaları sağlanıyor.

Öğrenciler eğitim hayatlarına devam ettikleri süre içinde bursu almaya devam edebiliyorlar. ÇYDD tarafından öğrencilere burs verilmesinin yanında ayrıca ders başarılarının artması için ders de veriliyor. ÇYDD gönüllüsü olan üniversite öğrencileri, uzmanlar, öğretmenler öğrencilerin ders başvurularının artması için dersleri belirlenen merkezlerde veriyorlar.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Aydınlık Vakfı Bursu Başvurusu 2023-2024 Eğitim Yılı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvuru Şartları

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvurusu 2

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bursu başvuru şartları arasında en önemlisi başka bir dernek ya da kurumdan burs alınmıyor olması yer alır. Öğrencilerin eğitim dönemi başında çok sayıda kuruma burs için başvurdukları biliniyor. Bunlarda birden fazlasının olumlu sonuçlanması halinde öğrencinin içlerinden sadece birini tercih etmeleri gerekir. ÇYDD tarafından maddi sıkıntı yaşayan öğrencilere verilen bursu alabilmek için şu koşulların yerine getirilmesi gerekiyor:

  • C. vatandaşı olmak
  • Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde okuyor olması
  • Eğitim görülen kurumun devlet okulu ve üniversitesi olması (özel okullarda ve vakıf üniversitelerinde burslu okunsa dahi derneğin verdiği burs alınamaz)
  • Başarılı bir öğrenci ve maddi olarak sıkıntıda olmak
  • Orta öğretim ya da üniversite lisans öğrencisi olmak ( Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verilmez)

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvuru Formu

ÇYDD kurulduğu günden bu yana verdiği burslar ve gönüllülerinin verdiği destekle binlerce öğrencinin eğitim hayatında başarılı olmasına katkı sağlamaya devam ediyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bursu başvuru formu online olarak dolduruluyor. Derneğin merkezine ve şubelerine gidilmesine gerek bulunmuyor. Derneğin sitesinde bulunan formda istenen bilgilerin eksiksiz verilmesi gerekiyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvurusu 3

Bursa başvuran öğrencilerin değerlendirmeleri başarılarına ve maddi desteğe ihtiyaçlarına bakılarak yapılıyor. Dernek burs vermek için öğrenci sayısında sınırlama yapmıyor. Aksine ihtiyaç duyan aynı zamanda başarılı her öğrencinin burs başvurusunu kabul ediyor. Başvurunun olumlu değerlendirilmesi için öğrencilerin maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını belgelemeleri de istenebiliyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Ne Kadar?

Türkiye’de yaşanan enflasyonist ortamdan kaynaklı olarak ÇYDD tarafından verilen bursun miktarı her eğitim yılı başında güncelleniyor. 2023-2024 eğitim yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bursu ne kadar sorusuna orta öğretim öğrencileri için 450 TL, üniversite öğrencileri için 900 TL şeklinde cevap verilebiliyor.

Öğrencilere burs eylül ile haziran ayları arasında aylık ödemeler şeklinde yapılıyor. Öğrencinin başarısının ve maddi ihtiyacının devam etmesi halinde eğitim hayatı boyunca bursu almaya devam etmesi mümkün oluyor. ÇYDD burs başvuruları her yıl eğitim ve öğretim dönemi başlarken eylül ayı içinde yapılıyor. Derneğin sunduğu burs imkanından yararlanmak için resmi sayfası ve yaptığı duyuruların takip edilmesi gerekiyor.

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *