«
 1. Anasayfa
 2. Vize Başvuru
 3. Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Green Card başvurusu

Green Card başvurusu nasıl yapılır? Amerika, yılın belirli aylarında göçmen vizesi verebilmek için çekiliş düzenlemektedir. Çekilişi kazanan talihliler, Green Card kazanarak Amerika’da yaşama hakkı kazanırlar. Bu noktada Türkiye’den de Amerika’ya yerleşmek isteyen milyonlarca kişi, Green Card başvurusu nasıl yapılır konusunda araştırmalar yapmaktadırlar. Bu sene de birçok kişi, Amerika’ya yerleşebilmek için Green Card başvuru işlemlerini tamamlamak istiyor. İşte, Green Card başvurusu nasıl yapabileceğinize dair merak edilen tüm detaylar.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Türkiye Pasaportu ile Gezilecek Yerler 2023

Green Card Başvuru Şartları Nelerdir?

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır 2

Green Card başvurusu, Amerika hükümeti tarafından belirlenen şartlar kapsamında sunulmaktadır. Bu noktada Green Card alarak Amerika’da yaşama hakkı kazanmak isteyen kişilerin şu şartlara mutlaka uyum sağlamaları gerekiyor;

 1. Green Card çekişine katılmak isteyen kişiler, mutlaka uygun olan ülkelerin birinin vatandaşı olmak zorundadır. Bu ülkeler, çekilişin yapılacağı her sene açıklanmaktadır. Türkiye ise Green Card başvurularında her daim kabul gören ülkelerden biridir.
 2. Başvuru sahiplerinin her biri, mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmalılardır. 18 yaşından küçük olan kişiler, Green Card başvurusu yapıp kazanmış olsalar bile Amerika’da yaşama hakkını elde edemezler. Bu noktada yaş konusunda üst limit ise yer almamaktadır.
 3. Green Card başvurusu yapacak olan kişilerin mutlaka lise mezunu olmaları gerekmektedir. Lise mezuniyeti olmayan kişiler ise belirli tecrübelerin gerektiği işlerde en az 2 sene çalışmış olmalılardır. Bu eğitimler ise sadece resmi çerçevede kabul edilmektedir.
 4. Başvuru sahiplerinin herhangi bir şekilde İngilizce diline hâkim olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat kişilerin Green Card kazanmaları durumunda Amerika’da sorun yaşamamaları için en azından belirli ölçüde İngilizce bilmeleri gerekiyor.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır 3

Green Card başvuruları, her sene Ekim ve Kasım ayları içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu noktada Green Card başvurusu yapmak isteyen kişiler, resmi çekiliş sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler. Bu noktada sisteme bir kere giriş izni verildiğinden formun sadece bir kere doğru şekilde doldurulması şarttır. Sonradan bilgilerin herhangi bir şekilde değiştirilmesi için hak tanınmamaktadır.

Ayrıca Green Card başvuru işlemleri döneminde son zamanlarda yoğunluk yaşanabildiğinden kişilerin ilk başvuru zamanlarında işlemlerini tamamlamaları da önemlidir. Online olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek çekilişin sonuçlarını da sizlere verilen Confirmation Number üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Green Card Başvurusu Sırasında Sunulması Gereken Bilgiler Nelerdir?

 • Nüfus Cüzdanınızdaki Şekliyle İsim ve Soy isminiz
 • Gün Ay Yıl olacak şekilde doğum tarihiniz
 • Cinsiyetiniz
 • Doğum yeri
 • İngilizce karşılığıyla ülkeniz
 • Güncel ve biyometrik verilere uygun şekilde yüklenen fotoğrafınız
 • Ev veya iş yeri adresiniz. Ayrıca bu adresten sizin adınıza gönderilecek postayı teslim alabilecek kişinin adı ve soyadı.
 • Aktif kullandığınız telefon numaranız
 • Aktif kullanılan e-posta adresi
 • Tamamladığınız veya statü halinde olan eğitim durumunuz
 • Güncel medeni haliniz
 • Aynı hane içerisinde yaşamıyor olsanız dahi sahip olduğunuz çocuk sayısı

Green Card başvurusu yaparken merak ettiğiniz soruları bu başlık altından bizlere sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *