«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. Günebakan Vakfı Bursu Başvuru Detayları

Günebakan Vakfı Bursu Başvuru Detayları

Günebakan Vakfı Bursu Başvurusu

Günebakan Vakfı bursu başvuru her yıl üniversite öğrencilerine önemli bir burs imkanı sağlamaya devam ediyor. Eğitimde fırsat eşitliği ve başarılı öğrencilerin maddi sıkıntılarının ortadan kalkması ve eğitimlerine odaklanabilmeleri amacıyla vakıf tarafından burs veriliyor. Yetenekli ama maddi sıkıntılar nedeniyle çok sayıda öğrenci üniversite eğitimini yarım bırakmak zorunda kalabiliyor. Öğrencinin bu olumsuzlukla karşılaşmamalarında vakfın verdiği bursun önemli bir katkısı bulunuyor.

Maddi sıkıntı yaşayan öğrenciler eğitim hayatlarına devam edebilmek için her yıl burs olanaklarını araştırıyorlar. Bursa ihtiyacı olan öğrenci sayısının artması karşısında burs veren vakıf, dernek ve şirketlerin sayısı da artmaya devam ediyor. Günebakan Vakfı da her yıl daha fazla sayıda üniversite öğrencisine burs veriyor.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Sema Yazar Vakfı Bursu – Burs Başvurusu, Şartları

Günebakan Vakfı Bursu Başvuru Şartları

Günebakan Vakfı Bursu Başvurusu 2

Türk öğrencilerin maddi sıkıntı yaşamadan üniversite eğitimi alabilmeleri için Günebakan Vakfı bursu başvuru şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Ülkemizde yaşıyor olsa da başka ülke vatandaşlarının burs almaları mümkün değildir. Aynı zamanda öğrencinin üniversitelerin ara sınıflarında olmaları gerekir. Yeni başlayan öğrencilerin burs almaları mümkün olmuyor. Günebakan Vakfı tarafından verilen bursu almak için şu şartların yerine getirilmesi gerekiyor:

  • C. vatandaşı olmak ve Türkiye sınırları içinde eğitim veren bir üniversitenin lisans programında yer almak
  • Özel üniversite öğrencileri %100 burslu okuyorlarsa vakfın bursuna başvurabilirler
  • Maddi sıkıntı yaşamak ve bunu belgelemek
  • Not ortalaması en az 2.00 olmak

Günebakan Vakfı Bursu Başvuru Formu

Günebakan Vakfı bursu başvuru formu doldurarak bursa hak kazanabilmek için vakfın resmi web sitesi ziyaret edilmelidir. Vakfın sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Ayrıca vakıf tarafından maddi ihtiyacın kontrol edilebilmesini sağlayacak belgelerde belirtilen yere yüklenmelidir. Vakıf tarafından burs her aileden sadece bir öğrenciye verilir. İki kardeşin aynı anda alması mümkün olmaz.

Günebakan Vakfı burs programına başvurular yapıldıktan sonra dikkatli bir inceleme yapılır. Ardından hak kazanan öğrencilerin banka hesaplarına ödemeleri yatırılmaya başlanır. Vakfın verdiği burs karşılıksızdır. Üniversite bittikten sonra geri ödenmesine gerek bulunmaz. Bunun yanında vakıf bursiyerlerinin de eğitimleri bittikten sonra çalışma hayatına atılmalarının ardından kendileri gibi maddi sıkıntı yaşayan öğrencilere burs vermelerini teşvik eder.

Günebakan Vakfı Bursu Ne Kadar?

Günebakan Vakfı Bursu Başvurusu 3

Günebakan Vakfı bursu ne kadar sorusuna cevap olarak 2023-2024 eğitim yılında 2.000 TL cevabının verilmesi mümkündür. Ülkemizde yaşanan yüksek enflasyondan öğrenciler de olumsuz etkilenebiliyorlar. Vakıf da öğrencilerin bu şekilde olumuz etkilenmemeleri için verdiği burs miktarını her yıl artırıyor. Bu yıl için burs başvurusunu kaçırmış olan öğrenciler önümüzdeki yıl başvurularını yapabilirler.

Günebakan Vakfı tarafından verilen bursu almaya devam etmek için kişinin üniversite eğitimini bırakmaması ve başarı notunun belirlenenden aşağıya düşmemesi gerekir. Vakıf, üniversitelerin lisans öğrencilerine olduğu gibi yüksek lisans öğrencilerine de burs olanakları tanıyor. Aynı şekilde ilkokul ve ortaöğretim sürecinde de öğrenciler vakıftan burs alabiliyorlar.

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *