«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. LC Waikiki Bursu Başvurusu 2023 – 2024

LC Waikiki Bursu Başvurusu 2023 – 2024

LC Waikiki bursu

LC Waikiki bursu başvurusu eğitim hayatını maddi sıkıntılar olmadan geçirmek isteyen öğrenciler tarafından yapılıyor. Tekstil sektöründe olan şirket maddi zorluk yaşayan öğrencilere destek vermeye uzun yıllardır devam ediyor. Başarılı olmasına rağmen maddi sıkıntı yaşayan öğrenciler LCW tarafından verilen bursu alarak eğitim hayatlarını rahat olarak devam ettirebiliyorlar.

Üniversitelerin örgün eğitim programlarında okuyan öğrenciler şirket tarafından verilen burstan gerekli şartları yerine getirmeleri halinde yararlanabiliyorlar. Şirket, üniversite öğrencilerine burs vermenin yanında ayrıca staj ve mezuniyet sonrasında iş fırsatları da sunuyor. LCW burs programlarıyla öğrencilerin olduğu gibi onları okutma konusunda sıkıntı yaşayan ailelerin de yanında olmayı başarıyor.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu 2023 – 2024

LC Waikiki Bursu Başvuru Şartları

LC Waikiki bursu 2

LC Waikiki bursu başvurusu şartları maddi sıkıntı yaşayan öğrencilerin tespit edilmesi amacıyla belirlenmiştir. Şirketin geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleri arasında üniversite öğrencilerine burs verilmesi bulunuyor. Gerçek anlamda ihtiyacı olan öğrencilerin burs alabilmesi adına LCW her il ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile iş birliği yapar. Vakfın yaptığı değerlendirmeler sonucunda hak kazanan öğrencilere burs karşılıksız olarak verilir. LCW bursu başvuru şartları arasında şunlar bulunur:

  • C. vatandaşı olma şartı şirket tarafından getirilmemiştir. Başka ülke vatandaşları da şirket tarafından verilen burstan yararlanabilirler.
  • Üniversitelerin örgün eğitim veren bölümlerinde eğitim görmek gerekir.
  • Şirket tarafından belirlenen akademik başarı kriterlerine uymak gerekir.

LC Waikiki Bursu Başvuru Formu

Burs almak pek çok üniversite öğrencisi tarafından istenir. Bunun için eğitim yılı başlarken öğrenciler burs olanaklarını araştırmaya başlarlar. LC Waikiki bursu başvuru formu da bu süreci içinde öğrenciler tarafından değerlendiriliyor. Şirketin verdiği bursu almak için forma, şirketin sosyal sorumluluk projelerinin belirtildiği resmi sitesi üzerinden erişim sağlanabiliyor. Öğrencilerin formu doldurmanın yanında ayrıca istenen belgeleri de eksiksiz tamamlamaları gerekiyor.

LC Waikiki bursu 3

LCW bursu formunu doldururken öğrencilerin doğru bilgiler vermeleri gerekiyor. Öğrencilerin verdikleri bilgilerde bir yanlışlık ve belgelerin eksik olması halinde ise bursun alınması mümkün olmuyor. Ayrıca bursa hak kazanılmış olsa dahi yanlış bilgi vermiş olan öğrencilerin bursu kesilir. Üniversite öğrencileri sadece eğitime başlarken değil aynı zamanda ara sınıflarda da burs için başvuru yapabiliyorlar.

LC Waikiki bursu başvurusu yapmak için kalın yazıya tıklayabilirsiniz!

LC Waikiki Bursu Ne Zaman?

LC Waikiki bursu her eğitim yılı başlangıcı sırasında öğrencilere verilmeye başlanır. Eğitim yılı başlarken bursun duyurusu üniversitelerin burs büroları ve fakültelerin ilgili birimleri tarafından yapılır. Belirtilen süre içinde şirket bütün başvuruları toplar. Ardından yapılan değerlendirme sonrasında burs almaya hak kazanan asil ve yedek öğrenciler belirlenir.

Bursa hak kazanan öğrencilerin banka hesaplarına aylık ödemeler halinde bursu yatırılır. Belirlenen başarı kriterlerinin yerine getirilmeye devam edilmesi halinde öğrenciler mezun olana kadar şirket tarafından verilen bursu almaya devam edebilirler. Üniversitelerin son sınıf öğrencileri dahi bursa eğitim yılı başında başvuru yapabiliyorlar. LC Waikiki bursu ne zaman sorusuna eğitim yılı başında başvurular başlıyor şeklinde cevap verilmesi mümkün oluyor. Şirket geliştirdiği burs programları ile Türk eğitim hayatına katkı sunmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *