«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. Limak Vakfı Burs Başvurusu 2023

Limak Vakfı Burs Başvurusu 2023

Limak Vakfı Burs Başvurusu

Limak Vakfı burs başvurusu üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarında maddi sıkıntı yaşamalarının önüne geçiyor. Büyük ve güçlü Türkiye projesinin ancak iyi eğitim almış bir nesil ile gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bunun bilincinde olan Limak Vakfı başarılı aynı zamanda maddi sıkıntı yaşayan öğrencilere destek vermeye devam ediyor.

Uluslararası faaliyet gösteren vakıf Türkiye içinde ve dışında çok sayıda öğrenciye burs desteği vermeye uzun yıllardır devam ediyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler lisans eğitimleri boyunca maddi olarak destek alabiliyorlar. Vakıf öğrencilerin burslarını her ay banka hesaplarına yatırıyor. Vakfın verdiği burs ile okuyan öğrenciler aynı zamanda Limak Holding bünyesinde staj yapma imkanı da bulabiliyorlar.

Limak Vakfı Burs Başvuru Şartları

Limak Vakfı 2

Eğitimde fırsat eşitliğinin olabilmesi amacıyla maddi sıkıntıları olan ama aynı zamanda başarılı öğrencilerin desteklenmesi gerekir. Limak Vakfı Burs Başvurusu şartları da bu eşitliğin sağlanması amacını taşır. Her öğrencinin yaşadığı maddi sıkıntının boyutu farklıdır. Bunun için vakıf tarafından her öğrenciye farklı miktarda burs desteği verilebiliyor. Limak Vakfı tarafından hazırlanan burs programına katılacak öğrencilerin şu şartları yerine getirmeleri gerekir:

  • Öğrencinin T.C vatandaşı olması
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan üniversitelerde örgün eğitim alması
  • Vakıf tarafından belirlenen başarı kriterlerini yerine getirmesi
  • Maddi sıkıntı yaşaması ve bunu belgeleyebiliyor olması

Limak Vakfı Burs Başvurusu Formu

Limak Vakfı burs başvuru formu online olarak dolduruluyor. Vakfın resmi internet sitesinden başvurular yapılıyor. Yapılan başvurular dikkatle incelendikten sonra ihtiyaç sahibi olan öğrencilere bursları banka hesapları üzerinden yatırılmaya başlanıyor. Başvuru yapılırken öğrenciden mutlaka doğru bilgiler vermesi isteniyor. Yanlış ve eksik bilgiler tespit edilmesi halinde verilen burs kesilebilir. Formu doldurmanın yanında ayrıca öğrencinin maddi desteğe ihtiyacının olduğunu belgelemesi gerekir.

Limak Vakfı 3

Yapılan değerlendirmeler sonrasında asil ve yedek öğrenciler belirlenir. Öğrenciye bu konuda bilgi verilir. Asil bursiyerlerden bursu almayanlar olduğu takdirde yedek üyelerden asil bursiyer bölümüne geçiş olur. Öğrenci üniversitenin lisans eğitimi süresince başarısını devam ettirdiği süre boyunca burs almaya devam eder. Öğrenci mezun olduktan sonra şirkette istihdam edilebilir ve iş bulma konusunda sıkıntı yaşamasının da bu şekilde önüne geçilir.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvurusu 2023-2024

Limak Vakfı Bursu Ne Zaman?

Limak Vakfı bursu ne zaman konusunda her yıl değişiklik olabiliyor. Bu değişikliğin nedeni ise üniversitelerin eğitim ve öğretim yılına başlama tarihlerinde değişiklik olmasıdır. Bunun yanında genel olarak her yıl vakıf tarafından eylül ayı içinde başvurular alınmaya başlanır. Yapılan titiz değerlendirme sonucunda da burs almaya hak kazanan öğrenciler belli olur.

Bu kurum, eğitimde fırsat eşitliğini amaçlar. Bundan dolayı öğrencinin maddi olarak rahat bir eğitim hayatına sahip olmasını sağlayacak miktarda bursu bağlar. Öğrenciler bursu üniversitelerin açık olduğu eğitim yılı boyunca almaya devam ederler. Öğrencinin başarısız olması ve disiplin cezası alması halinde bursu kesilebilir.

Limak Vakfı Burs Başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruları bize sorun: Başvuru Detayları X Hesabı

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *