«
 1. Anasayfa
 2. Yardım Başvurusu
 3. PTT Kredi Başvurusu – 2023 Şartları, Detayları

PTT Kredi Başvurusu – 2023 Şartları, Detayları

PTT Kredi Başvurusu

PTT kredi başvurusu, günümüzde nakit ihtiyacı duyan milyonlarca kişi tarafından araştırılmaktadır. PTT, bir kamu kurumu olduğundan özel bankalara nazaran daha uygun kredi imkanları sağlamaktadır. Bu nedenle kredi anlamında herkesin ilk durağı, PTT kurumu olmaktadır.

PTT, kredi sağlarken belirli şartları ve detayları da göz önünde bulunmaktadır. Kişiler, kurumun şartları doğrultusunda kredi başvurusunda bulundukları taktirde büyük oranda kabul alabilmektedirler. Biz de sizler en uygun kredi imkanlarına ulaşabilmeniz adına yerine getirmeniz gereken tüm şartları derledik.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Aydın Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023

PTT Kredi Başvurusu Nedir?

PTT kredi başvurusu, kurumla anlaşmalı olan bankalardan veya bizzat PTT aracılığıyla çekebileceğiniz nakit için sağlanan başvurudur. Bu noktada ihtiyaç kredisi çekmek isteyen milyonlarca insan, kurumun sağladığı avantajlı faiz oranlarını deneyimlemek istemektedirler. Fakat kredi başvurusu için özel bankalarda sağlanan şartlardan daha fazla detayı yerine getirmeniz gerekmektedir.

PTT Kredi Başvurusu 2

Bu noktada PTT kredi başvurusu için iyi bir tüketici profiline sahip olunması şarttır. PTT kredisi, her banka tarafından verilmediğinden belirli kurumlarda yapılan araştırmaların olumlu geçmesi gerekmektedir. Bu durum, PTT kredilerinin çok daha avantajlı imkanlar sunmasıyla açıklanabilmektedir.

PTT Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

PTT kredi başvuru işlemlerine danışmadan önce mutlaka gerine getirilmesi gereken şartlar vardır. İlgili detaylar, PTT kurumu tarafından belirlenmiştir ve avantajlı kredilerden yararlanmak isteyen herkesin bu koşullara uymaları da şarttır. Biz de sizler için PTT kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken o maddeleri sıraladık;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak.
 • Kredi Kullanabilecek Bir Tüketici Profiline Sahip Olmak.
 • Herhangi Bir Bankadan Kredi Alabilecek Asgari Standartları Karşılamak.
 • Emekliler İçin Maaşı PTT Üzerinden Alıyor Olmak.
 • Farklı Bankalardan Emekli Maaşı Alan Emeklilerin Aylıklarını PTT’ye Aktarmaları.
 • Kredi Başvurusu Sırasında Bankalara İletilen Belgelerin Bir Kopyasının En Yakın PTT kurumuna da İletilmesi.
 • SMS Yoluyla Gerçekleştirilen Başvuruların Kişiler Tarafından Bizzat Yapılması.
 • Adlarına Kayıtlı Haciz ve İcra Durumu Olan Kişilerin Kredi Çekebilmek İçin Kefil Göstermeleri.
 • 18 Yaşını Geçmiş Olmak ve 80 Yaşından Büyük Olmamak.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Kredi Başvurusu

PTT kredi başvurusu, ne olduğunun ve şartlarının yanı sıra nasıl başvurulması gerektiğiyle de sıklıkla araştırılmaktadır. Bu noktada kredi başvurusu yapabilmek için birçok farklı yol bulunmaktadır. PTT üzerinden kredi almak isteyen kişilerin ilk tercih ettikleri yol, en yakın PTT şubesi üzerinden veya online olarak başvuru işlemlerini tamamlamaktır. Online başvuru için PTT mobil uygulamasını indirerek sisteme giriş yapabilir ve kredi başvurunuzu kolayca oluşturabilirsiniz.

Kredi başvurusu için bir diğer yöntem ise SMS başvuru sistemidir. SMS başvuru işlemleri için sırasıyla takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 1. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açın.
 2. Mesaj kısmına ‘’PTT’’ yazarak bir boşluk bırakın.
 3. Ardından aynı bölüme T.C. kimlik numaranızı da ekleyin.
 4. Yazdıklarınızı 3050 numaralı hatta kısa mesaj olarak yollayın. Tüm bu adımlarla birlikte kredi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.
 5. Başvurunuzun onaylanmasının ardından talep ettiğiniz kredi tutarı, PTT Bank tarafından şahsi hesaplarınıza iletilecektir.
Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *