«
 1. Anasayfa
 2. Burs Başvurusu
 3. Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu 2023 – 2024

Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu 2023 – 2024

Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu

Sabancı vakfı bursu başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler lisans eğitimlerinde her yıl 10 ay boyunca karşılıksız olarak belirlenen miktarda burs alabiliyor. Bu vakfın bursu ile başarılı öğrenciler eğitim hayatlarında önemli bir desteğe sahip olabiliyor. Tam 49 yıldır Sabancı Vakfı başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraşlı ve tam 11 ili etkileyen büyük depremden etkilenen engelli öğrenciler de bu yıl burs alabilecekler.

Eğitime önem veren vakıf her yıl binlerce öğrenciye karşılıksız burs veriyor. Başvuruları olumlu sonuçlanan öğrencilere 10 ay boyunca nakit burs veriliyor. Bursun üniversite öğrencilerinin eğitim hayatına olumlu katkısının olması ile vakıf tarafından burs kapsamı genişletilmeye devam ediliyor. Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu hakkında diğer detaylar başlıklarda yer almaktadır!

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Aydınlık Vakfı Bursu Başvurusu 2023-2024 Eğitim Yılı

Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu Şartları

Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu 2

Sabancı Vakfı bursu başvuru şartları neyse bunları yerine getiren öğrenciler maddi sıkıntı yaşamadan eğitim hayatlarına devam edebiliyorlar. Maddi sıkıntı yaşayan başarılı öğrenciler belirlenen şartları yerine getiriyor olmaları halinde burs alabiliyorlar. Burs almak isteyen öğrencilerin yerine getirmeleri gereken şartlar arasında şunlar bulunuyor.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Üniversiteye yeni başlıyor olmak
 • Maddi olarak sıkıntı yaşıyor ve bursa ihtiyacı olmak
 • Sabancı Vakfı tarafından belirlenen üniversitelerden birine ve bölüme yerleşmek
 • Burs almak için belirlenen puanı almış olmak

Sabancı tarafından verilen bursu alabilmek için yerleşmenin gerekli olduğu üniversitelerin arasında şunlar bulunuyor.: Ankara, Çukurova, Ege, Dokuz Eylül, Boğaziçi, Gazi, Hacettepe, İstanbul, İstanbul Teknik, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik, Marmara Üniversitesi.

Sabancı Vakfı Bursu Başvuru Formu

Sabancı Vakfı bursu başvuru formu vakfın resmi internet sitesinde yer alır. Formda istenen bilgileri tam ve doğru olarak girmelisiniz. Formda bursa ihtiyacınız olduğunu belirleyecek olan gelir durumu bilgilerinin yanında adı, soyadı, YKS’de alınan puan, yerleşilen üniversite ve bölüm bilgilerini de girmelisiniz. Ardından burs komisyonu tarafından tüm başvurular değerlendirilir. Sabancı Vakfı bursu başvurusu yapmak için formu eksiksiz doldurmanız önerilmektedir.

Vakfın verdiği bursun karşılıksız olması ile üniversite öğrencilerinin eğitimlerinin sonrasında geri ödemelerine gerek bulunmaz. Aynı zamanda Sabancı Vakfı başarılı öğrencilere staj imkanı da sunar. Böylece büyük ve köklü bir şirkette staj yapmanın yanında ayrıca mezun olmanın sonrasında işe girme imkanı da olabiliyor.

Sabancı Vakfı Bursu Ne Zaman?

Sabancı Vakfı bursu başvurusu, öğrencinin YKS sonuçlarının açıklanması ve burs kapsamında olan üniversitelere ve bölümlere yerleşmelerinin sununda yapılabilir. Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra vakıf tarafından başvurular alınmaya başlanır. Ardından olumlu sonuçlanması halinde ise her ayın ilk haftasında öğrencinin banka hesabına yatırılır. Sabancı Vakfı bursu ne zaman ve burs türleri neler sorusuna şu şekilde cevap verilebilir:

 • Üniversiteye giriş bursu: YKS’de belirlenen puanları alarak belirtilen üniversitelere yerleştirilen öğrencilere verilir.
 • Kalkınmada öncelikli iller bursu: Kalkınmada öncelikli kabul edilen 15 ilde YKS sıralamasında il birincisi olan öğrencilere verilir.
 • Engelli öğrenci bursu: Görme, işitme ve ortopedik engeli bulunan ve YKS sıralamasında ilk sırada yer alan öğrencilere verilir.
 • Sabancı Vista bursu: Vakıf tarafından belirtilen üniversitelerin turizm bölümlerine belirlenen taban puanlar ile yerleştirilen öğrencilere verilir.
 • Depremzede engelli öğrenci bursu: Depremin vurduğu illerde yaşayan engelli öğrencilere verilir.

Sabancı Vakfı bursu başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruları internet sitemiz üzerinden bizlere sorabilirsiniz!

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *