«
 1. Anasayfa
 2. Bayilik Başvuru
 3. Starbucks Franchise Bedeli – 2023 Bayilik Başvurusu, Şartları

Starbucks Franchise Bedeli – 2023 Bayilik Başvurusu, Şartları

Starbucks Franchise Bedeli

Starbucks bayilik başvurusu yapmak isteyenler için en çok araştırılan konulardan birisi de Starbucks franchise bedeli olarak görülmektedir. Firmanın franchise bedeli Türkiye’de yer alan yerel firmalara oranla çok daha fazladır.

Türkiye ve birçok Avrupa ülkelerinde en çok sevilen kahve çeşitleri Starbucks’da yer almaktadır. Keyifle içilen kahveler birçok iş kolunu bizlere sunmuş durumda. Bayilik almak isteyen kişilerin yaptığı araştırmalarda sektörün kesinlikle liderleri arasında Starbucks gelmektedir. Bayilik açmanız durumunda aylık gelir konusunda gerçekten uçsuz bucaksız bir piyasaya dahil olabilirsiniz. Bayilik açmak isteyenler ‘Starbucks franchise bedeli‘ fazla görebilmektedir.

Bayilik konusunda oldukça mantıklı olan Starbucks, ülkemizde oldukça yaygın durumda. Ülkemizde birçok il ve ilçede bayilikleri yer alıyor. Ortalama ilçelerde dahi kar marjının çok yüksek olmasından dolayı kısa sürede kar yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Bülent Börekçilik Bayilik Başvuru

Starbucks Franchise Bedeli 2023

Starbucks franchise bedeli 2023 yılı için il ve ilçelerde değişik fiyatlandırmaya sahiptir. Bir il olarak franchise bedeline bakacak olursak 350.000 dolar gibi ortalama bir fiyat verilebilir.

Starbucks Franchise Bedeli 2

Türkiye’de 550’yi aşkın şubesi bulunan Starbucks, bayi sayısını artırmaya her geçen gün devam ediyor. En karlı yatırım araçları arasında yer alan Starbucks, özellikle ülkemizde çok büyük ilgi görmüştür. Kahvesinin diğer kahvelerden daha güzel olması tercih sebepleri arasında gelmektedir. Ek olarak marka değerinden dolayı her zaman bir müşteri kapasitesine ulaştığı görülmektedir. Bunun sonucunda ortalama bir bayinin dahi aylık cirosunun milyonlara ulaştığını görmek hiç de zor değildir. Tüm giderler düşülse dahi aylık gelir normal kahvelerin çok daha fazlası olmaktadır.

2023 yılı için Starbucks franchise bedeli 350.000 dolar ortalamasında verilmektedir. Açmak istediğiniz lokasyona göre değişik miktarlar istenebilir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da bayi açmak isterseniz miktarın 1 milyon dolara kadar ulaşması mümkündür! Şu ana kadar ülkemizde açılan hiçbir Starbucks bayisin batmamıştır! Böylesine garanti bir işlem sunulmasından dolayı da bayilik bedellerinde yüksek miktarlar görülmektedir.

Starbucks Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Starbucks Franchise Bedeli 3

Starbucks bayilik başvurusu mu yapmak istiyorsunuz? Peki sürecin nasıl işleyeceği konusunda detaylı bilgilere hakim misiniz? Detayları Başvuru detayları internet sitesinden öğrenin!

Starbucks bayilik işlemleri ile direkt olarak Shaya Group ilgilenmektedir. Katar merkezli olan Shaya Group şirketi, Alshaya Group olarak da bilinmektedir. Türkiye’de 2002 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Starbucks firmasına ait olan tüm sosyal işler firmanın yönetiminde gerçekleştirilmektedir. Ek olarak Victoria Secret, Shake Shack ve Pinkberry gibi ünlü markalara da yöneticilik yapılmaktadır.

Shaya Group Starbucks franchise araştırması yaparak başvuru yapabilirsiniz. İlk başvuru aşamasında sizden sabit bilgiler istenmektedir. Daha sonrasında ise müşteri danışmanı size atanır ve süreç başlar.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Bayilik Başvurusu

Starbucks Franchise Başvurusu Gerekli Bilgiler

Starbucks bayilik başvurusu yapmak istiyorsanız birkaç bilgi sizden talep edilecektir. Talep edilen gerekli bilgileri doldurmalı ve Starbucks franchise bedeli ödemelisiniz.

Franchise başvurusu yaparken sizden istenilen bilgiler şu şekildedir:

 • Adınız ve soyadınız,
 • Kurumsal mail adresiniz,
 • Şahsınıza ait cep telefon numarası,
 • Bayilik açmak istediğiniz konum,
 • Bayilik açmak istediğiniz konumun detaylı (caddesi ve mahallesi) açıklaması,
 • Dükkan size mi ait yoksa kira mı,
 • Eğer dükkanınız kira ise aylık ödediğiniz kira bedeli,
 • Fatura ünvanı,
 • Sahip olduğunuz veya kiraladığınız deponun büyüklüğü,
 • Şu an yapmış olduğunuz meslek,
 • Son olarak bayilik almak istemenizdeki nedeni açıklamalısınız.

Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalısınız. Firma danışanı tarafından uygun bulunmanız durumda ise size temsilci atanır. Geriye kalan süreçte danışman ile kısa sürede ilerleme kaydedebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *