«
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Başvuru
  3. Sürücü Kursu Açma Maliyeti 2023

Sürücü Kursu Açma Maliyeti 2023

Sürücü Kursu Açma Maliyeti

Sürücü kursu açma fikri, Türkiye’nin genç nüfusu düşünüldüğünde ülkedeki en değerli iş fikirleri arasında gösterilmektedir. Türkiye’de araba kullanabilmek için ehliyetin şart olduğu da düşünüldüğünde sürücü kursları önemli girişimcilik alanlarından biridir. Fakat sürücü kursu açmak için her geçen yıl artış gösteren bir maliyet birimi yer almaktadır.

Sürücü kursu açma maliyetleri, bölgeden bölgeye değişiklik gösterirken firmaların deneyimlerine göre de değişebilmektedir. Bu noktada kurs ücretlerinin hızla artması ve direksiyon eğitimine oluşan talep düşünüldüğünde maliyetin her anlamda karşılandığı da bilinmektedir. Biz de sizler için sürücü kursu açma maliyeti konusunda merak edilen tüm detayları derledik.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Bülent Börekçilik Bayilik Başvuru

Sürücü Kursu Açma Maliyeti Ne Kadar?

Ehliyet kurslarına oluşan talebin artmasıyla birlikte sürücü kursu açma maliyeti konusu da sıklıkla araştırılmaya başlanmıştır. Bu noktada bir sürücü kursu açabilmek için ortaya konacak net bir maliyet bulunmamaktadır. Standart prosedürlerle birlikte maliyete etki edecek birçok farklı kişisel tercih de yer almaktadır.

Sürücü Kursu Açma Maliyeti 2

Örneğin bazı sürücü kurslarında 20 sınıf birden açılıyorken bazılarında 5 sınıf bulunmaktadır. Bu durum, sürücü kursu açma maliyeti konusunun her zaman farklılık göstereceğini gözler önüne sermektedir. Fakat genel anlamda sürücü kursu açma maliyeti için toplam 4 milyonluk bir sermaye gösterilmektedir. Bu fiyat, eğitimlerde kullanılacak araçların markası ve sayısıyla da değişiklik gösterecektir.

Sürücü Kursu Nasıl Açılır?

Bir sürücü kursu açmak, bir eğitim kurumu kurmak ile hemen hemen aynı şeydir. Bu nedenle sürücü kursu açmadan önce mutlaka yönetmeliğin incelenmesi şarttır. Bu durum, yönetmelikte sürücü kursu açılışı sırasında neler yapılması gerektiğinin tam olarak açıklanmasından kaynaklanmaktadır.

Sürücü Kursu Açma Maliyeti

Kurs açmaya karar verip yönetmeliği inceledikten sonra yapmanız gereken bir diğer hamle, Milli Eğitim Bakanlığı’na dilekçe ile başvuruda bulunmaktır. Bakanlık yetkilileri, gerekli araştırmaları yaptıktan sonra kurs açma konusunda geri dönüşlerini yapacaklardır. Fakat sürücü kursu açmadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken hususların olduğunu ve belirli şartların yerine getirilmesi gerektiğini de unutmamakta yarar var.

Sürücü Kursu Açma Şartları

Sürüsü kursu açma şartlarından ilki, kursu açabilecek sermayenin mutlaka toplanmış olmasıdır. Bu noktada kişilerin veya kurumların sürücü kursu açma maliyeti konusunda herhangi bir sorun yaşamıyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca sürücü kursu açma şartlarının tümü, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği kapsamında açıklanmıştır. Sürücü kursu açmak isteyen herkesin yönetmelikte yazan şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

Daha sonra sürücü kursu açabilmek için olumlu geçen başvuru sürecinden sonra mutlaka belgeleri de iletmeniz gerekmektedir. Belgeler, doğru ve eksiksiz olarak ilgili yerlere iletilmeli ve açacağınız sürücü kursu hakkında mutlaka bilgi veriyor olmalıdır. Aksi halde sürücü kursu açma şartlarını tamamlayamadığınız gibi olumlu bir geri dönüş alsanız dahi işlemler iptal olacaktır. Ayrıca sürücü kursu açma maliyeti konusunda da gerekli şartları mutlaka yerine getirmeniz gerektiğini belirtmekte yarar var.

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *