«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. TEV Bursu Başvurusu – 2023 Burs Başvuru Formu

TEV Bursu Başvurusu – 2023 Burs Başvuru Formu

TEV Bursu Başvurusu

TEV bursu başvurusu üniversitelerin örgün eğitim gören öğrencileri tarafından yapılabiliyor. Türk Eğitim vakfı kısa ismiyle TEV 1967 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana TEV binlerce öğrenciye karşılıksız burs vermiş ve Türk eğitim hayatına önemli katkılar sağlamıştır. Maddi zorluklar nedeniyle eğitim hayatında zorlanan öğrencilere karşılıksız burs vakıf tarafından veriliyor. Bu şekilde başarılı öğrenciler eğitimlerini aldıkları karşılıksız burs ile maddi olarak rahat olarak tamamlayabiliyorlar.

TEV bursu başvurusu hakkında tüm detaylar başlıklarımızın altında yer almaktadır. Vakıf bursu üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak veriyor. Bunun yanında bursiyerlerin vicdani sorumluluk sahibi olmaları isteniyor. Vakfın verdiği bursla eğitimini tamamlayarak iş hayatına atılan kişilerin de maddi zorluk yaşayan öğrencilerin burs alabilmesine katkı sağlamaları isteniyor.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsinizAcun Medya Burs Başvurusu – 2023 Başvuru Formu, Şartları

TEV Bursu Başvurusu Şartları

TEV Bursu Başvurusu 3

TEV bursu başvuru şartları arasında dikkat çeken nokta bursun sadece devlet üniversitesi lisans öğrencilerine veriliyor olmasıdır. Vakıf üniversiteleri öğrencileri burs başvurusu yapamazlar. Bursa ilk lisans eğitimini alan öğrenciler başvuru yapabiliyorlar. İkinci lisans eğitimini alan kişiler başvuru yapsalar da kabul edilmez. Vakfın verdiği bursu almak isteyen öğrencilerin şu şartları taşımaları gerekiyor:

  • C vatandaş olmak
  • Maddi desteğe ihtiyaç duymak
  • Üniversiteye yeni başlayacak kişiler için her yıl başarı kriteri yeniden belirlenir
  • Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrencilerin not ortalamalarının 4 üzerinden en az 2,50 ya da 100 üzerinden puanlama yapılan bölümlerde en az 65 puan ortalamasına sahip olmak
  • Hazırlık sınıfını tamamlayan öğrencilerin başarılı olmaları
  • 2 yıllık bölümden mezun olarak DGS ile geçiş yapan öğrencilerin mezuniyet ortalamalarının en az 2,80 ya da 100 üzerinden 70 olması

TEV bursu başvurusu yapmak için şartların hepsini karşılıyor olmanız gerekmektedir.

TEV Bursu Başvuru Formu

TEV bursu başvuru formu doldururken öğrencilerin ayrıca istenen belgeleri de eksiksiz olarak eklemeleri gerekir. Vakfın hazırlamış olduğu burs programlarına katılmak isteyen öğrenciler resmi sitesinden başvurularını yapabiliyorlar. Form doldurulurken öğrencilerin gerçek bilgiler vermeleri gerekiyor.

Başvuru yapan öğrenciler ailenin gelir durumunu belirleyen belgeleri de yüklemelidir. Eksik belge yükleyen öğrencilerin başvuruları değerlendirme dışında kalabilir. Günümüz teknolojisi ile başvuru yaparken eklenmesi gereken pek çok belge e-devlet üzerinden alınabiliyor. Bu sayede başvurunun daha kolay ve hızlı şekilde yapılması mümkün oluyor.

TEV bursu başvurusu yapmak için formu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Burs başvuru formuna ulaşmak için “TEV Bursu başvuru formu” yazısına tıklayabilirsiniz.

TEV Bursu Ne Kadar?

Türkiye’nin başarılı öğrencilerinin eğitim hayatlarında maddi destek almaya dair ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla TEV her yıl burs miktarını güncelliyor. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı gençlerin eğitim hayatlarında ihtiyaç duydukları maddi destek TEV tarafından güncel enflasyon oranlarına ve ekonomik gelişmelere bağlı olarak her yıl yenileniyor.

2023-2024 yılı TEV bursu ne kadar diye bakıldığında burs, vakfın yaptığı açıklamada aylık 2.500 TL olarak belirtiliyor. Bu eğitim yılında burs başvurusu yapamayan ya da kabul edilmeyen öğrenciler önümüzdeki eğitim yılında tekrar başvuru yapabilirler. 25 yaşından küçükseniz, ilk lisans eğitimini örgün eğitim veren bir üniversitede yapıyorsanız vakıf tarafından verilen burstan yararlanmak için başvuru yapabilirsiniz.

TEV bursu başvurusu sonucu açıklandığı zaman internet sitemizden gerekli duyurular yapılacaktır!

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *