«
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Başvuru
  3. TOGG Bayilik Başvurusu – 2023 Bayilik Başvurusu, Şartları

TOGG Bayilik Başvurusu – 2023 Bayilik Başvurusu, Şartları

TOGG Bayilik Başvurusu

Togg bayilik başvurusu yaparak sizde erken fırsatlardan yararlanabilirsiniz! Ülkemizin %51 oranında milli olarak üretmeye başladığı otomobil, 2024 yılından itibaren bayilik veriyor. Ön sıralarda yerinizi alarak sizde Togg franchise fırsatından faydalanın…

Togg bayilik başvurusu için ilk bilgi içeriden geldi! Türkiye’nin yerli otomobili Ortak Girişim Grubu, kısaca Togg olarak adlandırılmaktadır. Girişimciler özellikle bayilik fırsatlarını ilk başlarda kapmak için birçok soru yöneltmeye başladılar. Elektrikli şarj istasyonlarının yanı sıra otomobil bayiliği için de geri sayımlar atıldı. Bayilik başvurusu için geri sayım başlamış durumda iken girişimciler için başvuru şartları ve başvuru merak konusu oldu!

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Dilan Polat Bayilik Başvurusu – Başvuru Şartları, 2023 Franchise Ücreti

TOGG Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Togg bayilik başvurusu ile ilgili konuşmalar ortaya çıktığından itibaren başvurunun nasıl yapılacağı da büyük merak konusu oldu. Birçok kişinin gündeminde olan konuya ilişkin ilk açıklamalar içeriden sızdırılan bilgiler neticesinde geldi.

Togg başkanı tarafından yapılan açıklamalar neticesinde şu an için bayiliğe dair bir durum söz konusu değil. Fakat ilerleyen dönemlerde, özellikle 2024 yılının son aylarında bayilik için işlemlerin başlatılacağı söylenmektedir. Bayilikler açılana kadar yalnızca internet üzerinden satış yapılacak. Çünkü şu an için seri üretime geçilmesine karşın otomobil yetiştirmekte zorluk çekilmektedir. Açılacak olan bayilikler ile birlikte ise %7 – %8 kar marjı olan bir bayilik sistemi devreye girmiş olacak. 2024 yılında yapılacak olan açıklamalar ile birlikte bayilikle ilgili toplantı yapılacağı da bilinmektedir.

TOGG Bayilik İsteyen Ülkeler

TOGG Bayilik Başvurusu 2

Togg otomobili çıktığı andan itibaren birçok ülke başkanına tanıtım amaçlı araç gönderildi. Özellikle Arap ülkelerinden neredeyse her lidere otomobil hediyesi yapıldı.

Togg bayilik başvurusu isteyen ülkelerin de mevcut olduğu görülmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda bayilik isteyen 10’u aşkın ülke var. Üstelik bayilik isteyen ülkelerin başında Almanya geliyor. Otomobil devi ülkenin böylesine bir istekte bulunması da ülkemizin milli gururunun ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir. Listeyi Orta Asya ülkeleri ve Arap ülkeleri devam ettiriyor.

2023 TOGG Bayilik Başvurusu

Togg bayilik başvurusu ile ilgili 2023 yılında bir gelişme olmayacağı yönetim kurulu ve başkan tarafından belirtildi. Fakat yine de 2023 yılının son aylarında dahi açıklamaların geleceği düşünülmektedir.

TOGG Bayilik Başvurusu 3

2023 yılında gündem haline gelen Togg yerli otomobil, şu an için yalnızca online olarak satış yapmaktadır. Çünkü tesislerin üretim kapasitesi her ne kadar fazla olursa olsun, ön siparişe dahi zor yetişmiş durumda. Bayilik başvurusu yapmak isteyen kişiler 2024 yılını beklemek zorundalar.

TOGG Bayilik Veriyor Mu?

Togg şu an için yalnızca online platform üzerinden satış yapmaktadır. 2024 yılının 2. yarısında bayilik işlemleri için harekete geçileceği bilinmektedir.

TOGG’un Sahibi Kim?

Türkiye’nin Otomobili Giriş Grubu CEO koltuğunda Gürcan Karakaş oturmaktadır. Fakat şirket olarak birçok Türk şirketin ve devletin toplamda %51’lik hissesi bulunmaktadır.

TOGG Servisi Nasıl Olunur?

Togg servisi olmak için gerekli olan açıklamalar Teknoloji ve Sanayi Bakanı tarafından yapıldı. Başvuruların şirketin resmi internet sitesi üzerinden yapılacağı belirtildi. Başvuru sürecinde işletmenizin potansiyel müşteri profilini belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca hizmet sunmak istediğiniz bölgedeki rekabet durumu da servis kriterleri arasında yer alıyor.

TOGG Yüzde Kaçı Devletin?

Togg otomobilin motoru Alman Bosch firmasından tedarik edilmektedir. Elektrikli araçlar için en önemli iki parçanın da motor ve batarya olduğu bilinmektedir. Batarya ise Farasis adı verilen Çinli bir firma tarafından üretilmektedir. Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamada %51 oranında yerli bir otomobil olduğu belirtilmiştir.

 

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *