«
  1. Anasayfa
  2. Burs Başvurusu
  3. Vehbi Koç Vakfı Bursu Başvurusu 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı

Vehbi Koç Vakfı Bursu Başvurusu 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı

Vehbi Koç Vakfı Bursu

Vehbi Koç Vakfı bursu başvurusu her yıl üniversiteye başlayan öğrenciler tarafından yapılıyor. Vehbi Koç eğitimde fırsat eşitliğinin oluşması adına maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs verilmesi amacıyla bu vakfı kurmuştur. Vakıf, kurucusunun misyonunu devam ettirmekte ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere karşılıksız burs vermektedir.

Vakıf tarafından belirlenen üniversitelerde her eğitim yılının başında eğitime yeni başlayacak öğrenciler gerekli şartları taşımaları halinde bursu alabiliyorlar. Üniversitede lisans öğrencilerinin yaptıkları başvurular vakıf tarafından değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda ön kabuller yapılır. Daha sonra ise okul ve vakıf yöneticileri tarafından yüz yüze görüşmeler yapılarak asil ve yedek bursiyerler belirlenir.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Günebakan Vakfı Bursu Başvuru Detayları

Vehbi Koç Vakfı Bursu Başvuru Şartları

Vehbi Koç Vakfı Bursu 2

Başarılı aynı zamanda maddi sıkıntı yaşayan üniversite öğrencilerinin fırsat eşitliğinden yararlanabilmesi için Vehbi Koç Vakfı tarafından her yıl çok sayıda öğrenciye burs veriliyor. Lisans eğitiminin başında alınmaya başlanan burs belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde lisans eğitimi sonuna kadar verilmeye devam ediliyor. Vehbi Koç Vakfı bursu şartları arasında şunlar bulunuyor:

  • Başka bir kurumdan ya da vakıftan karşılıksız burs almıyor olmak (KYK bursu almak engel değildir)
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Örgün eğitim gören üniversite öğrencisi olmak
  • Üniversite başarı puanının 100 üzerinden en az 60 ya da 4 üzerinden en az 2,50 olması
  • Disiplin cezası almamış olmak

Vehbi Koç Vakfı Bursu Başvuru Formu

Vehbi Koç Vakfı Bursu 3

Vehbi Koç Vakfı bursu başvuru formu vakfın internet sitesinde yer alır. Buradan forma ulaşmak ve doldurmak mümkündür. Formda öğrencinin bursu alması için gerekli şartları taşıdığının anlaşılmasını sağlayacak sorular bulunur. Formda yanlış ve yanıltıcı bilgiler verilmesi ve bunun anlaşılması halinde verilen burs anında iptal edilir.

Bursu almaya hak kazanan öğrencilerin ödemeleri banka hesaplarına yatırılır. Burs karşılıksızdır ve eğitim bittikten sonra geri ödenmesine gerek bulunmaz. Bunun yanında bursu almaya devam etmek için öğrencinin alttan dersinin olmaması ve o eğitim yılı içinde aldığı tüm derslerden başarı ile geçmesi gerekir. Öğrencinin not ortalaması 100 üzerinden 60’ın altına ya da 4 üzerinden 2,50 altına düştüğü takdirde bursu kesilir. Ayrıca disiplin cezası alan öğrencilerin de bursları kesilir.

Burs başvurusu yapmak için link: Vehbi KOÇ Vakfı Burs Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı Bursu Ne Zaman?

Üniversitede örgün eğitim görmeye başlayan maddi durumu kötü olan öğrenciler için burs duyuruları vakfın resmi sitesinden, fakültelerin öğrenci işlerinden ve üniversitelerin burs bürolarından her eğitim yılının başında duyuru yapılır. Vehbi Koç Vakfı bursu ne zaman merak eden öğrenciler her eğitim yılı başında başvurularını yapabilirler.

Vakıf tarafından sadece üniversite eğitimine yeni başlayan öğrencilere değil aynı zamanda halihazırda eğitim gören öğrencilere de burs veriliyor. Bunun için bir önceki yıl burs başvurusunu kaçıran öğrenciler diğer eğitim yılında başvurularını yapabiliyorlar. Vehbi Koç Vakfı verdiği karşılıksız burs ile her yıl çok sayıda öğrencinin başarısına maddi katkı sağlıyor.

Bir Cevap Yaz

Başvuru Detayları Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *